Scroll to the right to see all of the table data

Division Three

League Table

POS   P W D L GD PTS
1 A.F.C. Wanderers 0 0 0 0 0 0
2 Aldeburgh Town 0 0 0 0 0 0
3 Bardwell Sports First 0 0 0 0 0 0
4 Bramford United 0 0 0 0 0 0
5 Great Blakenham Chequers 0 0 0 0 0 0
6 Hope Church 0 0 0 0 0 0
7 Ipswich Exiles 0 0 0 0 0 0
8 Kesgrave Kestrels 0 0 0 0 0 0
9 Laxfield 0 0 0 0 0 0
10 Occold 0 0 0 0 0 0
11 Stage 0 0 0 0 0 0
12 Unity F.C, First 0 0 0 0 0 0
13 Witnesham Wasps 0 0 0 0 0 0
14 Wortham 0 0 0 0 0 0

Suspended Players

NAME FROM TO MATCHES DIVISION TEAM REASON
Knock, Connor 28/12/19   Division Three Stage F.C. First 3 matches to be served after 30/5/2020
 
Download The FA Matchday app
New email capture tool for youth football

Results

    DATE/ TIME HOME TEAM RESULT   AWAY TEAM COMPETITION  
Download The FA Matchday app
New email capture tool for youth football

Fixtures List

Fixtures Grid
  DATE/ TIME HOME TEAM AWAY TEAM VENUE COMPETITION STATUS/ NOTE  
D3 12/09/20 14:30 A.F.C. Wanderers First Team Bardwell Sports First Ipswich Wanderers FC #2 Division Three  
D3 12/09/20 14:30 Bramford United F.C. First Aldeburgh Town F.C. First Acton Road Bramford Division Three  
D3 12/09/20 14:30 Hope Church F.C. First Witnesham Wasps F.C. First Gainsborough Sports Centre Pitch F Division Three  
D3 12/09/20 14:30 Ipswich Exiles F.C. First Great Blakenham Chequers F.C. First Bourne Vale 2 Halifax Road Ipswich Division Three  
D3 12/09/20 14:30 Laxfield F.C. First Wortham F.C. First Laxfield Playing Field Noyes Avenue Division Three  
D3 12/09/20 14:30 Occold F.C. First Kesgrave Kestrels F.C. First HartIsmere High School Eye Division Three  
D3 12/09/20 14:30 Stage F.C. First Unity F.C. First Gainsborough Sports Centre Pitch K Division Three  
D3 19/09/20 14:30 Aldeburgh Town F.C. First Wortham F.C. First Aldeburgh Town Kings Field Division Three  
D3 19/09/20 14:30 Bardwell Sports First Stage F.C. First Bardwell Sports Club Division Three  
D3 19/09/20 14:30 Bramford United F.C. First Witnesham Wasps F.C. First Acton Road Bramford Division Three  
D3 19/09/20 14:30 Great Blakenham Chequers F.C. First Occold F.C. First Whitton Sports Centre Pitch A Division Three  
D3 19/09/20 14:30 Hope Church F.C. First Ipswich Exiles F.C. First Gainsborough Sports Centre Pitch F Division Three  
D3 19/09/20 14:30 Kesgrave Kestrels F.C. First A.F.C. Wanderers First Team Twelve Acre Approach Kesgrave Division Three  
D3 19/09/20 14:30 Unity F.C. First Laxfield F.C. First Inspire Lindberg Road ipswich Division Three  
D3 26/09/20 14:30 A.F.C. Wanderers First Team Great Blakenham Chequers F.C. First Ipswich Wanderers FC #2 Division Three  
D3 26/09/20 14:30 Ipswich Exiles F.C. First Bramford United F.C. First Bourne Vale 2 Halifax Road Ipswich Division Three  
D3 26/09/20 14:30 Laxfield F.C. First Bardwell Sports First Laxfield Playing Field Noyes Avenue Division Three  
D3 26/09/20 14:30 Occold F.C. First Hope Church F.C. First HartIsmere High School Eye Division Three  
Page 1 of 2
Download The FA Matchday app
New email capture tool for youth football